Bezpečnostní prvky v autě

Bezpečnost v autě dnes neznamená jen přežít nehodu, ale i předcházet takovým situacím. Automobilky přicházejí s různými vylepšeními, jak udělat ovládání vozidla jednodušším, abyste za volantem mohli plně soustředit na jízdu a na provoz. Vše nabírá podobu autonomního řízení, kde auto udržuje nejen směr, ale i rychlost nebo odstup od jiného vozidla.

dítě koukající z okýnka auta

Šetřete čas

Bezpečnostní funkce, jako ABS systém, který brání zablokování kol v případě brzdění na kluzkém povrchu, aby předešel smyku, je dnes povinnou součástí základní výbavy všech vozidel. Stále populárnější a běžnější je ISOFIX, systém uchycení dětské autosedačky přímo do konstrukce vozidla. Je mnohem bezpečnější, stabilnější a pevnější, než když pouze připnete autosedačku bezpečnostními pásy.

Strážní andělé

Kromě zmíněných, dnes již běžných prvků existuje celá škála dalších asistentů řízení a bezpečnostních zařízení, které jednoznačně zvýší bezpečnost vašich dětí v autě. Některé byly donedávna pouze u vyšších řad vozidel, postupně se dostávají i do výbavy nižší.

Ptejte se

Pokud jezdíte často v noci, měli byste v rámci doplňkové výbavy investovat i do výběru světel – vhodné jsou s nočním viděním. Dokáží osvětlit chodce či zvěř, takže vás uchrání před situací, kdy musíte náhle strhnout volant, a snižují riziko možných nárazů či nehod. Vybíráte auto pro rodinu? Co nejpodrobněji se prodejce zeptejte na výbavu a bezpečnostní prvky v něm. Zjistěte si, jak se dá uchytit autosedačka a jaké airbagy se pro děti nacházejí na zadních sedadlech. Jednotlivé prvky výbavy si nechte dostatečně vysvětlit.

interiér auta

Dovolená autem

Chystáte se na delší cestu a nejste si jistí technických stavem vašeho vozidla, nebo máte auto v servisu? Než zbytečně riskovat, auto si raději půjčte. Levná autopůjčovna Praha má auta v bezvadném stavu a nabízí i možnost zapůjčení dětské autosedačky.

Mohlo by se vám líbit...