Vyvážená strava je základem kvalitního života Vašeho mazlíčka!

Koupí zvířete, tedy například psa, kočky, křečka, morčete nebo papouška, si do svého života vpouštíte nejen dokonalého společníka a věrného přítele, ale i živého tvora, o kterého je potřeba dobře se starat! Nestačí pouze dvakrát denně s ním vyjít ven (pokud se jedná o psa) a hodit mu nějaké zbytky od stolu! Zvíře je živý tvor a potřebuje nejméně stejně velikou porci péče a starostlivosti jako třeba dítě. Jakmile mu nedopřejete potřebnou péči, ochoří a nebude se mu vést dobře. Prvním krokem ke zdravému a kvalitnímu životu mazlíčka je vyvážená strava! Nestačí jen zbytky od oběda a sem tam nějaká kost, naopak, strava musí být vybírána s pečlivostí!
roztomilé štěně

Nejen suchým krmivem živo je zvíře!

Mnohé zdroje upozorňují majitele domácích zvířat, že nejlepší a nejkvalitnější stravou pro zvíře jsou granule. To ale mnohdy není pravda. Například takový pes je čistokrevná šelma a sem tam potřebuje „kus flákoty“. Tím zrovna nechceme říct, že byste svému psovi měli kupovat drahou roštěnku, ale taková kvalitní psí konzerva Vašeho miláčka zaručeně potěší. Kvalitní konzerva by měla:

·                    Obsahovat skutečné maso, ne žádné nekvalitní a nezpracovatelné odřezky

·                    Vonět masově, zkrátka tak, aby se seběhly sliny i Vám

·                    Na první pohled vypadat šťavnatě, ne seschle a nevábně

·                    Mít přirozenou barvu, žádnou nazelenalou nebo našedlou
granule pro psy
Pokud toto konzerva splňuje, měli byste se zaměřit ještě na jeden aspekt a tím je cena. Možná se Vám to nebude líbit, ale pravdou zůstává, že taková kvalitní konzerva musí nějaké ty peníze stát. Jistě se shodneme, že plechovka, která má přes tisíc gramů a stojí dvacet korun, jistě nebude patřit k nejjakostnějším. Pokud stojí již přes 1OO korun, bude jistě kvalitnější.
koťata
Co tedy dopřát Vašemu domácímu mazlíčkovi?

Kromě pohlazení, vlídného slova a popřípadě místa vedle Vás v posteli také dobré jídlo a pravidelné veterinární ošetření. Na dobré klinice poskytnou Vašemu miláčkovi kompletní preventivní servis, takže se vyvarujete chorobám a zdravotním problémům, které nakonec budou sužovat nejen Vašeho miláčka, ale také Vás!

Vyvážená strava je základem kvalitního života Vašeho mazlíčka!
Ohodnoťte příspěvek

Mohlo by se vám líbit...