Denní přirozené světlo je pro nás příjemné

Všichni máme rádi sluníčko a tím pádem v zimní době, kdy je spíš pochmurno, tak se to odráží i na naší náladě. Naštěstí moderní technologie nám umožňuje nahradit tyto silné sluneční paprsky umělým světlem. LED žárovky totiž skvěle poskytnou sytost denního světla a dokáží mile překvapit. To platí i pro bodové osvětlení, které ve skutečnosti sluší každému uzavřenému prostoru. Dokonce se dá umístit i do našich domovů jako centrální svítidlo. Každý si může přirozeně vybrat takové světlo, které mu bude nejvíce vyhovovat.otevřené okno s denním světlem

Slušivé bodovky

Na trhu je skutečně velký výběr těchto svítidel. Je třeba vědět, že se nejedná o klasické žárovky, které mají patici ve formě závitu. LED žárovka GU10 Lightpark má mnoho různých podob, především se liší svými schopnostmi.

  • Bodovky pevné – instalují se do stropu a nedá se s nimi v podstatě nijak manipulovat. Osvětlují určitý prostor pod sebou, proto je třeba správně rozměřit jejich vzdálenost, aby osvětlení pokrylo pěkně celou plochu.
  • Bodovky výklopné – ty se hodí například do podkrovních místností, dají se různě natočit a tak nasměrovat na určitou plochu. Jsou také výhodné na osvětlení různých předmětů, které chceme nějak zvýraznit.
  • Bodovky nábytkové – velmi často se dají instalovat pod kuchyňskou linku nebo do dřeva.

Dají se vybrat v různém provedení, například v bílé barvě, mosazi, zlatém rámečku nebo jiné barevné kombinaci. Stejně tak si lze vybrat studenou nebo teplou bílou barvu svícení.

bodová světla s bílým rámečkem

Výhody bodových svítidel

  • V podstatě umožňují nasvícení prostoru podle potřeby, buď po celém stropu, nebo pouze v některých částech. Někdy postačí jen na osvětlení třeba obrazů nebo jiné sbírky, která potřebuje zvýraznit světelným kuželem.
  • Jsou cenově dostupné a řadí se k úsporným žárovkám, které jsou efektivní a ekologické.
  • Rozhodně svojí velikostí nezabírají skoro žádný prostor. Buď úplně splynou se stropem, nebo mají pouze malou odchylku ode zdi.
  • Ideálním řešením jsou v malém prostoru, kde je nízký strop nebo do koupelny či kuchyně.

Mohlo by se vám líbit...