Nenechte osvětlení Vaší domácnosti náhodě! Do každé místnosti se hodí jiné osvětlení.


Pro každou místnost se hodí jiné osvětlení, pojďme se na tuto problematiku podívat společně.


Toaleta


Není nadto začít, jak se říkává „z gruntu“. Pro toaletu se spíše hodí osvětlení malé, decentní, dá se říci úsporné. Je to z jednoduchého a zároveň praktického důvodu. Osvětlení se dá považovat za dostatečné, pokud dobře vidíte, „kam míříte“. Ale pokud máte toaletu spojenou s koupelnou, přesuňte se ke koupelně a řiďte se radami pod tímto podnadpisem uvedenými.
zničená žárovka.jpg


Koupelna


V této místnosti je dobré mít silný zdroj světla z toho důvodu, abyste na sebe dobře viděli, jelikož koupelna je místem očisty a hygieny. V případě, že Vaše koupelna disponuje vanou, bylo by dobré, aby byla možnost ztlumení tohoto světla, z důvodu zintenzivnění atmosféry při koupeli. A pokud máte v koupelně vířivku, tak Vámi vybrané světlo by mělo mít nejen možnost ztlumení, ale také volitelnost barevného spektra.


Obývací pokoj


Do obývacího pokoje se spíše hodí středně silné světlo, tedy v případě, že si na ostatní v místnosti „nechcete posvítit“. Přeci jen, v obývacím pokoji se povětšinou kouká na televizi a k tomu nepotřebujete nijak závratný zdroj světla.


Kuchyně


V kuchyni se rozhodně hodí opravdu silné osvětlení. V kuchyni při přípravě nejen pokrmů je nutné vidět na to, co děláte, abyste předešli případným úrazům. Je tedy vhodné, aby ve Vaší kuchyni nacházeli i další zdroje světla.
úspora energie.jpg


Pokoj/e


V pokojích, ve kterých se spí, je dobrý kvalitní zdroj světla. Přeci jen, občas tyto pokoje slouží i jako pracovna. A není vůbec k zahození světlo s více barvami. A to z důvodu, aby večer dopomohli tyto světla nabudit tu správnou atmosféru!


Závěr


Na závěr je nutné podkout, že nejde nejen o to, jestli toto světlo svítí tak či onak. Nutná je i praktická, energetická a finanční stránka Vašeho světla, které je důležitou součástí domova.


Mohlo by se vám líbit...