Černé tečky? Pryč s nimi!

Svádět boj s akné a jeho nešvary, je mnohdy nelehké zvládnout bez pomoci. Aknózní pleť lze přitom rozdělit na několik úrovní, díky kterým byste měli váš stav pleti konzultovat i s lékařskou pomocí – kožním lékařem nebo případně s kosmetičkou. Kromě klasických bílých a zánětlivých teček, které jsou pro akné typické, nás můžou potrápit i takzvané černé tečky, kterých se touží zbavit každý z nás.
chlupy v nose

Na začátek je dobré volit kvalitní kosmetiku

I díky nevhodně zvolené kosmetice, kterou si nanášíte na vaši pleť, se můžete dostat do situace, kdy se vám tyto černé tečky začnou tvořit. Pravidelně (a to i v průběhu dne) byste si měli čistit pleť, abyste zabránili tvorbě mazu a ucpávání pórů.
Volte i kvalitní make-up, který by měl být v případě, že máte sklony k aknózní pleti, nekomedogenní!
obličejová maska

Samotné odstranění

Máte dvě možnosti, jak se jich zbavit. Dle závažnosti vašeho problému byste měli zvolit ten, který vám více pomůže.
1.    Návštěva kosmetičky– ta se doporučuje i v případě menších nedokonalostí, už jen z hlediska udržení dobrého a krásného vzhledu pleti. Kosmetičky vědí nejlépe, jak se o tyto nedostatky postarat a jak se s nimi poprat. A pamatujte, že to není žádná ostuda, zavítat k ní na návštěvu pravidelně! Její práci je – pomoct vám.
2.    Vymačkat si jich svépomoci– tento způsob nedoporučují jak kosmetičky, tak kožní lékaři, ovšem s použitím správných přípravků, můžete docílit pozoruhodných výsledků. Nikdy si jich však nemačkejte pouze prsty. Narušíte si tak vrstvu pokožky, která vás chrání před tím, aby se vám do ní nedostaly nečistoty a bakterie. Před tím, než se do toho pustíte sami, napařte si váš obličej, díky čemu se vám otevřou všechny ucpané póry. Pak použijte speciální pinzentu na mačkání černých teček nebo takzvaný expresor. Ránu vždy desinfikujte (například alpou) a nejméně 3 hodiny na postižená místa nenanášejte žádný make-up nebo jiné kosmetické přípravky.
Vždy je dobré, už jen preventivně používat masku proti černým tečkám, která je většinou na bázi aktivního uhlí. V případě, že se s maskou nebudete cítit dobře, můžete využít široké spektrum čistících gelů, které mají v sobě účinnou látku černého uhlí a přinesou vám pozoruhodné výsledky.

Mohlo by se vám líbit...