Několik tipů pro krásné vlasy

Závidíte své kamarádce bohatou lesklou hřívu? Snad všichni se shodneme, že vlasy hrají důležitou roli v celkovém dojmu a je to jedna z prvních věcí, které si každý všimne. U něžného pohlaví navíc zdůrazňují ženskost a dokážou působit smyslně. Proto je důležité věnovat vlasům určitou péči, vyplatí se to.

Co všechno můžeme udělat pro to, aby byly naše vlasy pevné, zdravé a lesklé?
·         Samozřejmostí by mělo být pravidelné mytí, a to pokud možno opravdu kvalitním šamponem. Při mytí vlasy nedrhněte silou a ani to s četností mytí nepřehánějte, obden je to dostačující, i když potřeba mytí je u každého individuální.
·         Rozčesávání usnadní vhodně zvolený kondicionér či balzám, zabráníte tím poškození či vytrhávání vlasů při česání.
·         Jednou za čas si dopřejte hloubkovou péči v podobě aplikace séra či vlasového zábalu, který vlasům dodá potřebné živiny, hydratuje je a regeneruje. Masku si můžete zakoupit nebo udělat doma, účinek je přibližně srovnatelný. Zázraky dokáže i obyčejný olivový olej.
·         Pokud máte vlasy suché, vyvarujte se přílišného fénování. Pokud je to možné, nechejte je uschnout přirozeně. Opatrně postupujte i při používání kulmy či žehličky, i ty dokážou vlasy poškodit.
·         Pokud už si vlasy barvíte, dbejte na výběr kvalitní a co nejšetrnější barvy. Mnohem méně vlasům škodí přeliv než trvalá barva.
·         Nepodceňujte také pravidelnou návštěvu kadeřnice, nechte si pravidelně zastříhávat roztřepené konečky. Důležitý je i sestřih, který vám sluší, pokud si nejste jistí, nebojte se nechat si poradit. Špatně zvolený účes dokáže zkazit dojem, byť jsou vlasy sebezdravější, takže pozor na to.
·         Správně zvolená kosmetika je pro vlasy balzámem, ale nepřehánějte to. Příliš časté nanášení různých přípravků dokáže vlasy naopak zatížit a výsledný efekt by byl přesně opačný než ten, po jakém toužíme.
·         Někdy je potřeba dodat vlasům výživu zevnitř. Pomůže zdravá strava, ale i různé vitaminy a doplňky stravy, blahodárný vliv mají především vitaminy skupiny B, A, C, omega 3 či biotin.

Mohlo by se vám líbit...