Kde hledat místo vhodné na zřízení knihkupectví?

Rozhodnutí otevřít vlastní knihkupectví zrálo pět let. Inspirací byla dovolená v jižní Francii. Při jedné návštěvě starobylého městečka vás kroky zavedly do úzké uličky, ve které byly malé obchůdky s různým sortimentem. Potřebovali jste tenkrát koupit novou mapu a proto jste vešli do knihkupectví.  To vás okouzlilo natolik, že jste už na zpáteční cestě začali spřádat plány, jak tuto atmosféru převézt do města, ve kterém bydlíte.

Tam, kde se pohybuje během dne co nejvíce lidí!

Při jedné z „průzkumných akcí“ jste konečně našli místo, které splňovalo vaše představy. Poblíž centra, v uličce, která je spojnicí od zastávek městské dopravy. Prochází tudy během dne velké množství lidí.A na jedněch dveřích jste zahlédli cedulku s nápisem: K pronájmu. Dvě stě metrů čtverečních, s proskleným vstupem. A možností umístění stolečků před váš vysněný obchůdek. U kterých si budou moci vaši zákazníci prohlédnout knižní novinky u dobré kávy, kterou jim k tomu budete nabízet.

Váš sen se začal proměňovat ve skutečnost. Výše nájmu byla pro první měsíce stanovena v poloviční sazbě a to vám umožnilo věnovat vybavení nové prodejny dostatek času. Inspirační fotografie z jižní Francie vám byly dobrým pomocníkem. Celý prostor se vám podařilo vybavit nábytkem, který nesl provensálskou patinu. Vůně levandule celý prostor dotvářela. Mimo oddělení odborné literatury, beletrie a dětských knih jste vytvořili i koutek s antikvariátem. V něm si najdou svoje všichni milovníci starých  románů.

Celý vstupní prostor jste vyhradili malé galerii obrázků z Provence. Ta se bude během času proměňovat. Firemní štít vám po francouzském vzoru vyrobili místní řezbáři ze dřeva. Před prodejnu jste nezapomněli ani na stojany na kola. Z vlastní zkušenosti víte, jak je to pro cyklisty důležité. Teď už zbývá jenom uvařit dobrou kávu a čekat na prvního zákazníka…

Mohlo by se vám líbit...