Jaká zvolit?

Po dokončení rekonstrukce domu čekají na výměnu stará oprýskaná okna. Nápad je opatřit novým nátěrem vezme za své po důkladné prohlídce jejich stavu. Nejenže špatně dovírají, ale na některých místech už kousky rámů chybí. Zbývá jediné. Zvážit, jestli zvolíte nová okna s plastovými rámy, které  nebudete muset natírat. Anebo s dřevěnými rámy, které vypadají přirozeněji. Ovšem vyžadují větší údržbu.A hlavně najít spolehlivou firmu, která vám je vymění v co nejkratším termínu. Abyste jste se mohli do měsíce nastěhovat. Děti nastupují do školy a vy chcete, aby už jejich pokoje byly dokončeny.

Plastová?

Na internetových stránkách hledáte odbornou firmu, která tyto práce provádí v nejbližším okolí. Určitým vodítkem jsou recenze zákazníků, kterým už byla výměna provedena. Nejvíce kladných ohlasů najdete na stránkách stavební firmy, se sídlem v deset kilometrů vzdáleném městě. Oslovíte ji a během dvou dnů přijedou dva zaměstnanci vyměřit zakázku. Do čtrnácti dnů jsou okna vyrobena a ihned započne jejich výměna. 

Anebo dřevěná?

Čtveřice odborných pracovníku v časných ranních hodinách se dá práce. Nejdříve všechna stará okna vybourají a odvezou v připravené dodávce. Kolem poledne započne zapasování nových oken. A tu vám řemeslníci předvedou pracovní koncert. Sehraný tým pracuje rychle a vy se nestačíte divit, když během dvou hodin jsou čtyři okna dokonale zapracována na svých místech. Další hodinu je všechny začišťují z venkovní strany domu a za další dvě hodiny dokončí zbývající okna. Těsně před setměním je práce dokončena. Váš dům se rozsvítí novými okny. Vůbec nevadí, že ještě nejsou opatřeny žaluziemi. Ty se nainstalují až po dokončení provedení malby stěn. A vy ještě týž večer usednete ke svému počítači a přidáte firmě na jejich internetových stránkách kladné hodnocení jejich práce.

Mohlo by se vám líbit...