5 důležitých rad, jak vybrat toho správného zubaře

Dávno neplatí, že návštěva u dentálního lékaře je spojená s bolestí. Pokud zvolíte zubaře liberec, bude o vás postaráno jako v bavlnce a péče o vaše zuby bude rychlá, šetrná a bezbolestná. Využijte proto velkého počtu odborníků a vyberte si místo, kde se budete cítit dobře a kde vám budou pravidelně poskytovat maximální možnou péči.
zdravé zuby
1. Informace jsou klíčové
Na první vstupní prohlídce by vám měl lékař udělat celkový snímek obou vašich čelistí včetně zubů a měl by vypracovat léčebný a rozpočtový plán. Pacient tak bude kompletně seznámen s tím, co vše bude muset absolvovat a jaká bude konečná cena vyšetření.

2. Dentální hygiena
Na první prohlídce by měl lékař pacientovi doporučit návštěvu dentální hygienistky. Ta může pak velmi snadno zkontrolovat stav zubního kamene, dásní a pigmentace na zubech a ukáže, jak by se měl pacient správně starat o svůj chrup.
práce zubaře
3. Bez bolesti
Stomatolog by měl aplikovat pacientovi před všemi více bolestivými zákroky lokální anestezii. Ta už je dnes ve většině zařízení považována za standart. Představuje komfort pro pacienta, který se nemusí bát bolesti a i pro lékaře, který může díky anestezii provést kvalitní ošetření.

4. Dbá na hygienu ordinace
Známkou kvalitní ordinace je také její čisté a sterilní prostředí. Stomatolog i jeho asistentka musí používat gumové rukavice na jednou použití a ústní roušku. Pacient by měl navíc dostat ochranou zástěru. Všímat byste si měli i toho, jak je v ordinaci uklizeno. Pokud se v koutech válí prach a podlaha neviděla mop hodně dlouho, v tom případě bude asi něco špatně.

5. Proti infekci
Vrtání nebo broušení často probíhají v infekčním prostředí. Prevence proti případné infekci představuje gumová membrána, kterou by měl lékař vložit pacientovi do úst. Ta pak posléze zabraňuje polknutí drobných částeček zbytkového materiálu a zamezuje rozšíření případné infekce.

Mohlo by se vám líbit...