Chraňte svůj pozemek

Jednoduchá cesta k zabezpečení pozemku skutečně existuje, a to v podobě plotu.Nemusí se jednat o žádnou předraženou stavbu, ale o běžný a hlavně levný plot z pletiva. Tento typ plotu je vhodný hlavně jako ochrana usedlostí nacházejících se mimo civilizaci, na samotě. Dá se ale použít i normálně ve městě nebo na vesnici. Při jeho výběru musíte mít na paměti nejen jeho funkčnost, ale rovněž musíte myslet i na design. Ideální plot je takový, který nejenže vymezuje pozemek a brání narušitelům k jeho navštívení, ale také dokáže ladit s okolím. A věřte nebo ne, lze toho docílit i s nejběžnějším pletivovým plotem. Stačí si vybrat jen správnou barvu pletiva.
drátěný plot
Vylepšení
Plot z pletiva může mít minimálně dvě formy. První je klasická, kdy pletivo prostě natáhnete mezi dva sloupky. Druhá varianta je sice pracnější, ale rovněž daleko efektivnější a zdobnější. Stačí jen postavit podezdívku. Bude vás to ale stát pár tisícovek navíc. V současnosti stačí pro tvorbu podezdívky objednat jen příslušný počet betonových dílů a vyrobit maltu. Plot s podezdívkou bude nejenže působit daleko lépe, ale také bude fungovat i jako prevence před útěkem psa. Čtyřnozí mazlíci se totiž rádi pod ploty podhrabávají. Betonová překážka toulavému pejskovi zabrání v útěku.
vlk na kopci
Nejlepší přítel člověka
Pes samotný může ale také tvořit jednu ze složek zabezpečení vašeho pozemku. Málokterý výtržník si dovolí jít vám na třešně, když uvidí potenciální nebezpečí ve formě hlídacího psa. Musíte si ale koupit opravdu psa, ne nějakého ratlíka.
drátěné pletivo
Pes ochranář má působit majestátně už na první pohled. Každý plot se dá přelézt, ale psovi ochranářovi určitě neutečete. Nejedná se však o levný ochranný prvek. Pořizovací náklady jsou zlomek toho, co budete muset vydat za žrádlo. Navíc zde platí přímá úměra – čím větší pes, tím více toho sežere. Ovšem i tak se oplatí si takového huňáče koupit. Nejenže bude střežit váš majetek, ale zároveň bude i vašim přítelem. Zvláště, budete-li se o něj příkladně starat.

Mohlo by se vám líbit...