Příchod zimy pro nás i zahradu

Sotva jsme se stihli ohřát a je tu zase zima. Pomalu nastává čas na vybalování krabic s uloženým zimním oblečením a postupným vrstvením. Nejen mi ale potřebujeme zaopatřit. Pokud patříte mezi vášnivé zahradníky měli byste učinit několik opatření, aby i vaše zahrádka zimu přečkala a na jaře byla opět připravena k nové sezoně. Některé plodiny je vhodné zasadit už na sklonku zimy, to a mnoho více se můžete dočíst na . Hlavně nic nepodceňujte a předejděte ztrátám na úrodě.
podzimní krajina
Kromě své zahrady je důležité připravit i sebe. Podpořte svůj imunitní systém dokud má ještě zásoby z léta.
Co zlepší vaši imunitu?
· Zázvor – čaj ze zázvoru s citronem a medem je to pravé pro chladné dny. Zázvor má dezinfekční účinky a také Vám krásně prokrví organismus
· Citron – I samotný citron Vám pomůže k nedobytné imunitě.
· Echinacea – Pomůže jako prevence proti nachlazení.
· Kustovnice – Nejen že napomáhá v boji proti infekcím, ale má i účinky, které zpomalují stárnutí
Samozřejmě existuje i plno doplňků stravy, ať už to jsou tablety vitamínu C či B. Nikdy ale není nad přírodní prostředky
Připravit se na chladné počasí můžeme ale i jinak. Velmi účinnou metodou je otužování. Je také velmi dobré pravidelně sportovat a mít pevně stanovený režim. Neměňte svůj rozpis aktivit před zimou. Rozhodí Vám to organismus víc než si dovedete představit.
sýkora modřinka
Vyhýbejte se oblastem, kde je výskyt nemocných lidí (nemocnice, lékárny). Nákaza může číhat opravdu na každém rohu proto nepodceňujte nikdy hygienu. Častou chybou bývá nedodržování pitného režimu. S příchodem zimy nemáme takový pocit žízně jako v létě. Ale tady právě tkví ten problém. Naše tělo potřebuje úplně stejné množství tekutin. Kombinujte vodu s ovocnými či zeleninovými šťávami, obsahují velké množství vitamínů, které mají opět blahodárný vliv na Vaše zdraví.

Mohlo by se vám líbit...