Chytrá domácnost

· Kuchyně 
Centrem většiny chytrých domovů je kuchyně. I v obyčejné domácnosti se většina spotřebičů nachází právě v kuchyni, takže povýšit normální kuchyni na chytrou není až tak složité. Při zařizování se zamyslete, jakých drobností byste se nejvíce chtěli zbavit. Možná nesnášíte, že se ráno probudíte a musíte vařit kávu. Nebo že z lednice se vždycky záhadně ztratí mléko? Nebo byste vážně chtěli, aby vám zvuk pračky nerušil spaní. Nemusíte mít každý chytrý spotřebič na trhu, ale vyberte si ty, které opravdu využijete. Co je v nabídce? Kromě časovaných kávovarů nebo chytré ledničky si můžete koupit třeba váhu, která vám kromě váhy daného jídla vypočítá i kalorie, cukry nebo tuky. Skvělé jsou také časované hrnce. Prostě naházíte věci do hrnce, načasujete a necháte vařit.
chyrý domov

· Koupelna
Další místo, kde se to přístroji jen hemží. Třeba pračky, které samy rozpoznají typ prádla a váhu a samy si nastaví program, takže už se nikdy nebudete muset bát o osud oblíbeného svetru nebo podprsenky. Nebo třeba osobní váha, která vám na základě dat ukáže i svalovou hmotu, vodu a tuky. A co taková sprcha nebo vana, na kterých můžete nastavit teplotu, intenzitu nebo světla. Díky tomu už se vám nikdy nestane, že se spálíte v momentě, kdy se rozhodnete se ponořit. A naprosto nejlepší věc jsou voděodolné reproduktory, díky kterým si budete moci zpívat své oblíbené songy bez obav o osud vašeho telefonu.
bílý dům

· Obývák
Chytré televize s připojením na net už jsou dnes standardem v mnoha domovech. Tady to ale nemusí končit. Na trhu jsou dnes třeba kombinace gramofonů s moderními přístroji. Tyto stroje se umí připojit na wi-fi, přehrávat skladby z telefonu, ale umí i klasické desky. A skvělá jsou například světla, na kterých se dá nastavit měnící se intenzita, nebo která reagují na pohyb. A pak jsou zde samozřejmě všechny technické hračky pro rodiče malých dětí: inteligentní chůvičky s připojením na kameru, nejrůznější budíky s pohybem a světlem a bezpočet hraček ovládaných chytrým telefonem.  

Mohlo by se vám líbit...