Cestujte nalehko

Baví vás cestování a každý rok vyrážíte poznávat kouty naší vlasti, nebo dokonce míříte do zemí vonící exotikou dálek. V obou případech ale plánujete pečlivě vše dopředu, v případě zahraničí se obracíte na cestovní agentury, aby vám pomohli zajistit ubytování, stravování nebo i program pro váš pobyt.

Nelákalo by vás vyrazit tzv. nalehko? Zapomenout na cestovní agenturu. Jen sledovat ceny letenek do destinací, které vás lákají a v případě jejich poklesu hned zakoupit a další dny vyrazit. Bojíte se, že tento adrenalin by vás mohl stát krásné zážitky, protože nebude vše zajištěné dopředu? A víte, že někdy ta náhlá a rychlá rozhodnutí v životě bývají ta nejlepší?

Pojďme se podívat na to, jak vyzrát a tím si užít cestování nalehko.

•        využijte možnosti couchsurfingu – světová komunita sdružující nadšence, kteří poptávají a nabízejí nejen možnost k přespání. Kdo jiný než místní vám doporučí ty nejlepší místa ve vaší cílové destinaci, kdo jiný vám dá tip na výbornou restauraci nebo vám rovnou místní specialitu uvaří. Není to o tom jezdit a spát někde zadarmo. Couchsurfing nabízí mnohem více.

•        kupujte si letenky u nízkorozpočtových společností – pokud chcete cestovat s minimem věcí, pak můžete ušetřit za zavazadlo dolů. Dejte si jenom pozor, abyste splnili všechno, co přepravce vyžaduje – check-in online, vytisknuté palubní lístky. Opomenutí by vás pravděpodobně stálo nemalé peníze na letišti. Jinak lítání s nimi je pohodové a levnější. A jídlo si můžete přece připravit sami dopředu.

•        sjednávejte si všechno online – i pojištění na poslední chvíli lze sjednat bez stání na pobočce. Navíc sjednávání online šetří i vaši peněženku, neboť většina společností nabízí slevy v případě online vyřízení vaší žádosti.

•        berte si jen to nejnutnější – v případě cestování do Asie je i výhodnější si dokupovat další věci na místě. Vždy jde ze zavazadel vyházet ještě polovinu nepotřebných věcí. Kupte si kvalitní funkční oblečení, například z vlny Merino, a nemusíte s sebou tahat tolik bavlněných triček.
 
Tak už na nic nečekejte, prohlédněte si ceny letenek ještě dnes a za týden se můžete slunit někde na pláži. Vždyť zima se v našich končinách pomalu ale důrazně ozývá.

Mohlo by se vám líbit...