Existuje podle seriálu Mašinka Tomáš hra?

Asi nikdo nepochybuje o tom, že snad všichni výrobci chtějí vydělat na popularitě určitého filmu či seriálu. Typickým příkladem z poslední doby může být například Ledové království 2, jehož postavičky na nás v obchodech koukají snad ze všeho.

Ovšem nejsou to jen aktuálně populární věci, na kterých se prodejci snaží vydělat. Mohou to být i dlouhodobě populární filmy či postavičky, jako například myšák Mickey nebo kačer Donald. Cílem samozřejmě je co nejvíce vydělat, a použití těchto populárních figurek umožňuje zvednout ceny daného výrobku až několikanásobně, bez ohledu na kvalitu.výškové vlakové nádraží

Nejsou to však jen hračky a jiné předměty. Tohoto trendu se chytli i výrobci počítačových i stolních her. Je sice pravda, že tyto mají se samotným příběhem či postavami jen málokdy něco společného, přesto to, že jsou použity, opět zvyšuje cenu. Tento způsob výdělku však není ani zdaleka tak častý, jako ony předměty. Je to proto, že zde je nutné víc, než tam dát obrázek dané postavy. Je potřeba vymyslet i příběh, který by se alespoň okrajově vztahoval k tomu, o čem daný film či seriál je.

Je tedy jasné, že zde nenajdeme zastoupeny ani zdaleka všechny filmy a seriály. Můžeme se například ptát, zda existuje podle seriálu Mašinka Tomáš hra masinka-tomas.cz, ať už počítačová nebo stolní. Nemohu soudit, jak je tomu v zemi, odkud k nám tento pořad přišel, tedy Velké Británii, u nás však na něco takového běžně nenarazíme.

Faktem je, že stolní hra prozatím neexistuje, nebo alespoň ne taková, která by byla běžně v obchodech dostupná. Je to dáno i složitostí celého procesu, protože jak uděláte stolní hru na motivy vlaku? Navíc u nás tento seriál není ani zdaleka tak populární, jako právě v Británii. Je tedy pravděpodobné, že by se výsledný produkt příliš neprodával.ilustrace parního nákladního vlaku

U počítačových her už je situace jiná. Zde existují hry na toto téma v podobě jednoduchých simulátorů s doplňkovými hrami v podobě omalovánek. Podobně jako seriál jsou cíleny na tu nižší věkovou skupinu, a tomu také odpovídá složitost.

Pokud se však rozhodnete ji koupit, mějte na paměti, že se seriálem samotným nemá kromě postav a některých míst příliš společného.

Mohlo by se vám líbit...