Pobyt ve tmě dokáže překvapit

Tak jako existovaly různé fenomény v minulosti, tak existují i nyní. Jedním z nich je i takzvaný pobyt ve tmě, který si můžete představit jako dobrovolně uzavření své osoby do místnosti, kde budete jenom vy, a to bez jakéhokoliv zdroje světla. Takový pobyt by někomu mohl přijít jako čirý nesmysl, ale má to skutečný význam. Za všechno může zrak, který paradoxně při této proceduře vůbec nebudete potřebovat. V tom však tkví veškerá podstata této netradiční procedury.

Muž čelící zdi

Zapojte všechny své ostatní smysly

Protože zrak je bezesporu tím nejdůležitějším smyslem ze všech pěti, kterých může člověk využívat, je přirozené, že mu mozek věnuje největší část své pozornost. To také znamená, že se mozek nemůže ostatním smyslům věnovat tak moc, jako právě zraku. Co z toho plyne? Pokud na určitou dobu „odstavíte“ zrak, mozek se bude moci ostatním smyslům věnovat mnohem více. Je to stejná situace, která nastává u nevidomých, kteří jsou známí tím, že jejich hmat je vyvinut mnohonásobně lépe než u stoprocentně zdravých lidí. Při pobytu ve tmě je to podobné, avšak s tím rozdílem, že nemusíte primárně využívat hmat, ale využíváte všechny ostatní smysly, až na zrak, který je po danou dobu procedury zcela nepotřebný.
Samotář ve tmě

Jaké z toho plynou benefity?

Stejně jako u vás, i třeba Michal má za sebou tuto proceduru, kterou si nemůže vynachválit. Sám také tvrdí: Michal – Pobyt v tobě mi pomohl dělat věci srdcem. To stejné zažijete i vy, neboť při proceduře zaznamenáte určité poznatky:

Jídlo vám bude chutnat mnohem více = Budete se na něj více soustředit, a proto si do větších detailů vše vychutnáte. S tím je spojený také čich, který zde uplatníte mnohem více a bude částečně nahrazovat zrak.

Budete si užívat ticho = Kdy jste si naposledy dopřáli svou dávku ticha? Je to důležitější, než si možná myslíte.

Zjistíte, jak moc jsou doteky citlivé = Viz pasáž o nevidomých lidech.

Protože lidská mysl bude chtít nějakým způsobem nahradit zrak, stanou se vaše ostatní smysly silnější. Už jen to by měl být impuls pro vyzkoušení této procedury.

Mohlo by se vám líbit...