Samolepky na zeď jsou módním hitem

Poslední dobou se stávají velkým módním hitem solitérní nástěnné dekory v podobě novinky – samolepících dekorativních prvků. Výběr je obrovský. Od rostlinných motivů, přes geometrické, až po siluety postav. Záleží jen na vašem vkusu.
samolepky v dětském pokoji
Samolepky na zeď vám můžou nahradit třeba obraz, nebo v rychlosti ozdobit interiér, aniž byste ho museli celý vymalovat.
Samotná aplikace je velice jednoduchá a při troše šikovnosti ji zvládne každý sám. Májí tu výhodu, že se dají aplikovat takřka na každý povrch v interiéru. Zeď, dlažbu, sklo, lamino. Zkrátka na vše, co vás napadne, ale přesto je nutné dodržovat určitá pravidla, abyste byli s výsledkem stoprocentně spokojeni.


Jaký je postup a na co si dát při aplikaci pozor

1. Neinstalujte samolepku na studené nebo vlhké povrchy, do blízkosti ohřívačů, ohně, radiátorů centrálního topení a míst s přímým slunečním svitem. Ujistěte se, že dané místo je dostatečně suché, rovné a hladké. Samolepky nelepte na strukturované povrchy včetně strukturovaných maleb a na malby se silikátovými příměsemi.
2. Povrch zdi musí být po celé ploše čistý, hladký a zbavený prachu. Nerovnosti podkladu doporučujeme lehce poupravit smirkovým papírem. Na odstranění prachu ze zdi použijte suchou tkaninu. Jestliže potřebujete vlhkou látku na odstranění nadměrné špíny a prachu, nechte pak zeď schnout dalších 24hod.
samolepící tapeta v ložnici
3. Rozviňte fólii a nechte ji chvíli ležet na rovném podkladu, aby si materiál odpočinul a dosáhl pokojové teploty.
4. Vyzkoušejte správné umístění samolepky. Doporučujeme jednotlivé objekty vystřihnout nůžkami a vyzkoušet si jejich aplikaci či rozvržení "nanečisto". I když jsou samolepky opakovatelně snímatelné, zabráníte možnému odloupnutí nátěrové vrstvy povrchu v případě starších maleb.5. Sejměte motiv z podkladu a umístěte na požadovanou pozici. Pokud došlo k nesprávnému umístění samolepky, pomalým pohybem ji odlepte a aplikujte znovu.

6. Po aplikaci odstraňte vzduchové bubliny či nakrčená místa pohyby od středu směrem k okraji. Silnějším tlakem samolepku uhlaďte, aby dobře přilnula, zejména celou vnější hranu.
7. Samolepka nesmí být aplikována v blízkosti tepelného zdroje a to do 0, 50 cm od tepelného zdroje. Hrozí odchlípnutí samolepky ode zdi

Samolepky na zeď jsou módním hitem
Ohodnoťte příspěvek
Summary

Mohlo by se vám líbit...

">