Podmínky pro hypotéky se budou měnit

Také uvažujete o tom, že si koupíte dům? Tak to bude asi první otázkou, jestli na něj máte dostatek finančních prostředků. Pokud ne, pak se to dá vyřešit docela jednoduše tím, že si vezmete hypotéku.
§  V současné době tímto způsobem nedostatek peněz řeší spousta lidí.
§  Podle statistik splácí hypotéku celá čtvrtina Čechů.
Jestliže o této finanční pomoci skutečně uvažujete, pak byste neměli otálet. Úrokové sazby jsou stále celkem výhodné, a právě vzrůstající zájem bude mít pravděpodobně za následek, že půjdou nahoru. Také se o trochu zpřísní pravidla při získání úvěru. A vzhledem k tomu, že i ceny nemovitostí se dostanou opět výš, pak asi není proč váhat.
kufr stovek
§  Kde si hypotéku vzít?
§  Na výběr máte ze dvou možností.
§  Buď klasickou banku anebo nebakovní poskytovatel.
Pokud více důvěřujete bance, pak musíte ale počítat s prokázáním výše příjmu a dalšími informacemi z vašeho života. Banka vám může v současné době nabídnout maximálně osmdesát procent z odhadní ceny nemovitosti. Dvacet procent musíte mít tedy na hotovosti vy. Na vyšší hypotéku lze také dosáhnout, ale jen ve výjimečných případech. Vyšplhat se může na devadesát procent.
domek na kalkulačce

Manželé to mají jednodušší

Pokud si berete hypotéku jako manželský pár, pak máte jistotu, že dostanete daleko větší částku. Vaše příjmy se totiž sčítají. V dnešní době je ale celá řada párů, které spolu sice žijí, ale nemají na to žádné potvrzení od úřadu.
o   Jestliže žijete s partnerem, který není s vámi v manželském svazku, pak budete muset prokázat, že k sobě skutečně patříte.
Splátky, které vám budou vypočítány, mohou činit pouze čtyřicet pět procent vašeho čistého příjmu. I díky tomuto parametru si lze přibližně vypočítat, na kolik peněz máme tedy šanci. Zároveň je dané, že vám nikdo nepůjčí víc, nežli činí devítinásobek vašeho příjmu za kalendářní rok.
§  Pravidla jsou prostě přísná. 

Mohlo by se vám líbit...