Tesla- doprava budoucnosti

Tesla Motors, americká automobilka založená v roce 2003, vyrábějící, navrhující a prodávající elektromobil. Kromě toho také domácí úložiště energie Powerwall, solární střešní tašky aj. Jejich první elektromobil, Sportovní Tesla Roadster byl představen v roce 2008, čímž se také firma dostala do podvědomí veřejnosti. Dnes už tvoří nabídku řada elektromobilů. Model S, elektrické SUV Model X a levnější Model 3, který vyšel tento rok.
auto na elektrický pohon

Model 3

Za 35 000 dolarů (v přepočtu asi 770 000 korun) nabízí tento model dojezd cca 354 kilometrů, zrychlení z 0 na 97km/h za 5,6 sekundy a maximální rychlost 209km/h. Vytvoření spočívalo ve strategii společnosti nejdříve prodávat luxusní vozy a z jejich výdělku potom zaplatit vývoj cenově dostupnějších variant. Co se týče výroby aut, ve třetím čtvrtletí tohoto roku měla firma rekordní ztrátu 619,4 milionů dolarů. Mohou za to právě výdaje na výrobu Modelu 3. Zároveň společnost potvrdila, že se jí nepodařilo splnit plánovanou produkci a místo plánovaných 1500 vozů za čtvrtletí, jich vyrobila jen 260. V současnosti je na čekací listině přes půl milionu zájemců čekajících na tento model. Většina z nich se elektromobilu dočká až v roce 2018.

Technologie

Elektromobily Tesla používají, podobně jako notebooky nebo jiná spotřební elektronika, tisíce malých lithium-iontových článků. Tyto baterie jsou lepší hlavně proto, že jsou jednodušší na výrobu a lehčí, jelikož neobsahují některé bezpečnostní prvky, které jsou podle Tesly zbytečné kvůli pokročilému rozvodu tepla a protipožární chemikálii kterou baterie obsahuje.
nabíjení auta
Od roku 2014 je v každém vozu Tesla poloautonomní asistent řízení. Automobily jsou vybaveny radarem, akustickými senzory a kamerou nad čelním sklem. Díky tomuto zařízení dokáže automobil rozeznat dopravní značení, pruhy, ostatní vozidla a překážky na vozovce. Asistent řízení však není samostatný autopilot, což znamená, že by žádný řidič neměl přestat věnovat pozornost řízení.
Kromě elektrických automobilů Tesla v roce 2017 uvedla na trh solární střešní tašky, které na první pohled nerozeznáte od běžné střešní krytiny. Tesla zaručuje extrémní odolnost vůči kroupám a jiným přírodním vlivům, navíc také časově neomezenou záruku na funkčnost krytiny a 30 let letou záruku na její schopnost generovat elektřinu.

Mohlo by se vám líbit...