Nezapomeňte u dětí na helmu

Prvním „dopravním prostředkem“ pro děti nejčastěji bývá nestárnoucí a oblíbená plastová odrážecí motorka. I když se vám možná může zdát, že na takové obyčejné plastové motorce se vašemu dítěti nemůže stát žádný úraz a helmu nepotřebuje, pak jste na omylu. Je pravdou, že sice pády z motorek nejsou tak časté, jako z kola, ale ovšem jistota je jistota.
Tím, že vašemu dítěti budete dávat helmu již od první jízdy na plastové odrážecí motorce, dáte mu tím najevo, že bez helmy to zkrátka nejde a dítě si na ní také snadněji zvykne a brzy mu začne připadat jako samozřejmá věc. Pokud byste chtěli helmu vašemu dítěti dát poprvé teprve tehdy, až by plastovou motorku vyměnilo za odrážedlo, mohl by vyvstat problém, že by vaše ratolest helmu zásadně odmítala a vy byste se tak mohli potýkat s problémem.
malý cyklista
Jak vybrat tu správnou dětskou cyklistickou helmu
Základním pravidlem je to, aby helma vašemu dítěti správně seděla a byla mu pohodlná. Vhodné je také zvolit takovou helmu, která může větrat a dítěti se v ní tolik nepotí hlava. Při výběru narazíte hned na několik typů dětských cyklistických helem. Existují helmy vyrobené technologií in-mold a helmy lepené nebo lisované. Už možná podle názvů vás právem napadne, že helmy vyrobené technologií in-mold budou ty kvalitnější a máte pravdu. Jedná se totiž o nejmodernější způsob výroby cyklistických přileb, kdy je helma pevná a odolná, a tudíž i bezpečná. Tento druh cyklistických přileb tak lépe odolá případnému nárazu a dá se tak předejít vážnějším úrazům hlavy. Lepené helmy jsou sice levné, ale nejsou už tolik odolné a bezpečné.
malá cyklistka
V každém případě je důležité dítě vést k tomu, že helma je nutností, a pokud odporuje, tak je nejlepším způsobem, jak ho motivovat – vzít ho s sebou do obchodu, aby si sám vybral takový motiv cyklistické přilby, jaký se mu nejvíce líbí.

Mohlo by se vám líbit...