Sportovní nebo zájmový kroužek?

Tuto otázku byste měli především položit vašemu dítěti. Je samozřejmostí, že u maličkých dětí je tato volba hlavně na rodičích. Činnosti jako kojenecké plavání, babyjoga apod.. Nicméně starší děti už si umí samy říci co je baví. Některé děti mají nadání na sport, jiné zase na tanec či malbu. Už od útlého dětství si lze u dětí všímat různých znaků, které by nám mohly poukázat na to, co by je mohlo bavit. Pokud si malý chlapec rád hraje s balonem,rád do něj kope nebo střílí na branku, tak i v něm se může skrývat talent například pro míčové sporty a pro fotbal. Jindy zase některé děti rády zpívají a tančí, tak je možno tuto jejich zálibu podpořit ještě více tím, že jim umožníme navštěvovat kroužky s takovým zaměřením.
taťka s mimčem v bazénu

Jak trávit volný čas?

 
Ze všeobecného hlediska je jistě pro dítě mnohem prospěšnější, pokud se ve volném čase něčemu pravidelně věnuje a v tom se dále zdokonaluje a vyvíjí. Moderní doba dětem nabízí tablety, telefony a televize, a tím je odvádí od jiných a smysluplných činností. Jak tedy přimět dítě k tomu, aby se začalo něčemu věnovat? Zřejmě s ním nejprve probrat možnosti, jaké se mu nabízí v jeho nejbližším okolí. Školy nebo školky pořádají různé kroužky a možnosti, jak děti zabavit ve volném čase. Zkusme tedy o nich dítěti říct a pokud se mu bude nějaký z nabízených kroužků líbit, tak jej může začít navštěvovat. Ne vždy se to však shledá s úspěchem. Pokud dítě kroužek nebo sport nebaví, netěší se tam nebo tam již nechce chodit, tak v takovém případě nemá smysl dítě dále nutit nebo jej přemlouvat.
trojčata na kolech
Takovou situaci je možno řešit i tím , že mu nabídneme jinou činnost, případně jeho volný čas vyplníme společnými aktivitami s rodiči a sourozenci, které ho baví. Není nutností, aby každé dítě navštěvovalo nějaký kroužek nebo dělalo nějaký sport. Spíš jde o to, jim pomoci vyplnit volný čas tak, aby jej netrávili pouze u obrazovek počítačů nebo televize. Každé dítě je jiné a má jiné potřeby, zkusme si tedy s nimi povídat o tom, co by je bavilo a co by chtěly dělat, aby jejich život byl plný radosti a pocitu uspokojení.

Mohlo by se vám líbit...