Prospěšné skákání na trampolínách

V čem je skákání na trampolínách či jiném pružném povrchu tak jedinečné? Při skákání je naše tělo zároveň pod vlivem zrychlení, zpomalení a gravitace. Tato kombinace sil má vliv na každou buňku našeho těla, které tímto sílí. Trampolína má nestabilní proměnlivý povrch, který zlepšuje symetrické rozložení hmotnosti a tím je podporován nácvik rovnováhy. Díky měkkému povrchu nehrozí na trampolíně takové nebezpečí úrazu jako na jiných površích. Skákání na trampolíně je pro nás nový druh pohybu, který se musí tělo naučit. Tím je zase stimulován mozek. Skákáním je pozitivně ovlivněn i kardiovaskulární, lymfatický a dýchací systém. Posilovány jsou vazy i svaly. V neposlední řadě jsou při cvičení do krve vyplavovány endorfiny, které příznivě ovlivňují naši psychiku.

Skákání na trampolíně rozvíjí nervosvalovou koordinaci, prostorovou orientaci, rytmus a vyvolává pocity dobré nálady, čehož lze využít u pacientů trpících depresemi, úzkostmi či demencí. U dětí s ADHD pomáhá zlepšit pozornost a pohybovou koordinaci. Obecně tento druh cvičení zmírňuje stres a napětí. Pokud nechcete nebo https://is.muni.cz/th/406986/pedf_b/komunikace-u-osob-s-demenci.pdf nemáte možnost pravidelného cvičení na trampolínách, je zde možnost návštěvy JumpParku, kde se do sytosti vyřádí a zabaví všechny věkové kategorie.

dívka skákající k obloze

Skvělým zařízením tohoto typu je JumpPark Jarov jarov.jumppark.cz. K dispozici jsou zde pro vás šatny, sprchy, oddychová zóna s občerstvením. Můžete vybírat z atrakcí jako Free Jump, Basketball, 3D vybíjená a Foam Pit. Dále Airtrack– nafukovací žíněnka, která umožňuje trénink akrobatických prvků. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé, děti i dospělé. Přístup na ní je ale možný pouze pod dohledem trenéra. Interaktivní stěna – perfektní zábava pro všechny generace. Vybrat si můžete z 5 typů her, určitě se budete dobře bavit.
Vítáni jsou jak jednotlivci, tak školní skupiny nebo pracovní skupiny kolegů, kteří si zde mohou uspořádat netradiční teambuilding. Do JumpParku Jarov se bez problémů dostanete ze všech částí Prahy i širokého okolí, k dispozici je parkoviště přímo v areálu.

Mohlo by se vám líbit...