Školní výlety

Cílem každého školního výletu je ponechat v dítěti, i kdyby jen špetku zážitku. To je totiž to, co je bude k výletům táhnout a co je na nich bude bavit. Je potřeba do výletů zahrnovat různé aktivity, které je mohou zabavit, případně různé úkoly, které je budou posouvat dál. Každá další zastávka je pro ně zážitek a zpestření od každodenního života. Vidět v nich to nadšení, když objeví něco nového, nebo něco dokážou, pak stojí za to. Je to ten největší dík, který vám mohou dát. Dík nejen pro učitele jako organizátory, ale i dík pro rodiče, které jim vlastně umožnili na nějaký takový výlet jet. Děti se na výletech učí jednak sami od sebe, ale zároveň tím, že poznávají neustále nové věci a přijímají tak nové informace.
Co je tedy důležité zařídit pro to, aby byl školní výlet ten top?

Děti v přírodě

Rozhodně program, to je základ. Každý učitel se pak nemusí o nic moc starat a školní výlet si užije společně s dětmi. Vyzkoušené je i to, když s sebou může mít učitel zkušeného průvodce, který se postará o dobrou náladu a umí odpovědět na zvídavé otázky všech dětí. V rámci školní výletu je určitě také vhodné do programu zahrnout i praktické ukázky, kde si to mohou děti osahat a sami vyzkoušet. A poslední důležitý bod je to, aby bylo vše při ruce, nejlépe na jednom místě. Aby atrakce, různé aktivity byly v docházkové vzdálenosti a nemuseli jste tak neustále někde jezdit a pendlovat. Samozřejmě by v žádném školním výletě neměl chybět sport, který stmeluje kolektiv a učí děti prohrávat i vyhrávat, jak je tomu v běžném životě.

Děti sportují

Samozřejmě tipů na výlet je opravdu mnoho, ale je potřeba se nad tím opravdu zamyslet, co pro ně zvolit, aby to pro ně mělo nějaký hlubší efekt a něco to v nich zanechalo. Samozřejmě něco naučného, na co budou rádi vzpomínat. Při tomto rozhodování hraje velkou roli věk děti, které na výlet pojedou.

Mohlo by se vám líbit...