Kde bychom byli bez palet?


Pokud se pořádně rozhlédnete kolem sebe, není vyloučeno, že uzříte kromě lecčeho jiného i nějakou tu paletu. Tedy jednoduché dřevěné zařízení, sloužící k tomu, aby se na něj naskládalo to, co má být někde uskladněno a posléze přesunuto z místa na místo s využitím pokud možno co nejmenšího množství síly a času. Protože právě tyto funkce, jež palety člověku skýtají, nalézají uplatnění v mnoha oborech.

barevné palety

Vezměte si třeba jenom tak namátkou, jak těžko by se manipulovalo se zbožím ve velkých obchodech, kdyby nebylo palet. Jak komplikovaná a těžká by byla už i tak namáhavá práce na stavbách, kdyby se musely tvárnice, cihly či pytle s cementem přenášet z místa na místo kus po kuse. Představte si, do jak obtížné situace by se bez palet dostali řidiči nákladních aut a kamionů, kdyby museli nakládat vše kus po kuse a nikoliv rovnou palety, na nichž je všechno hezky poskládáno a upevněno. Představte si, jak těžko by se zbožím plnily kontejnery, jak složitě by se nakládaly železniční vagony,…
paleta s krabicemi

Při tom všem a mnohém dalším jsou palety více než skvělým pomocníkem. Protože umožňují spolu s nasazením techniky, dejme tomu vysokozdvižného vozíku, rychlou a přitom bezpečnou manipulaci s čímkoliv. A je vlastně docela jedno, jde-li v tom kterém případě o takový nebo onaký druh palety. Zda jde o paletu přepravní, standardní či atypickou, zda jde dejme tomu o europaletu nebo gitterbox.

Hlavní je, že to vyhovuje tomu, kdo si nějaké ty palety pořídil. Třeba právě od naší firmy, jež se z původní výkupny palet změnila až na jejich výrobce, opraváře a dopravce kamkoliv komukoliv. Který svede uspokojit číkoliv přání, co se rozměrů a nosnosti takových palet týká.

Takže u nás nic nebrání tomu, aby se používání palet i nadále rozšiřovalo. Ba právě naopak. Podíváme-li se na provoz na silnicích, do obchodů, na stavby i leckam jinam, je nad slunce jasné, že paletám ještě dlouho nebude zvonit pomyslný umíráček.

A pokud snad někdy dočasně nenaleznou uplatnění? Žádný problém. Stačí si je někde ve skladu poskládat na sebe ‚do komínku‘ a nebudou tam rázem zabírat zbytečně moc místa. A budou si moci počkat na svou druhou šanci. Jež určitě jednoho dne přijde.

Mohlo by se vám líbit...