Solární sprchy


Osprchovat se pokaždé, než vstoupíme do bazénu, by mělo patřit ke zcela běžným úkonům před samotným koupáním v bazénu na zahradě. Je to z toho důvodu, že se potom do bazénu dostane mnohem méně baktérií a mechanických nečistot, jako jsou například zbytky trávy a prachu. Toto opatření pak výrazně snižuje náročnou péči o náš bazén, a také omezuje nadměrnou spotřebu bazénové chemie.
tekoucí voda


Před každým vstupem do bazénu


Solární sprchy jsou ideálním doplňkem každé zahrady v horkých letních měsících. Většina solárních sprch je navržena tak, aby esteticky zapadla do každé zahrady a vhodně tak doplnila každý typ bazénu. Tělo solární sprchy tvoří zásobník na vodu, který pojme až třicet pět litrů vody. Voda je v zásobníku zahřívána za pomoci slunečního záření, a to dokonce až na šedesát stupňů Celsia. Toto vlastně zajišťuje dostatek teplé vody pro příjemné a osvěžující každodenní používání této solární sprchy.
žena ve sprše


Ekologický zdroj vody


Solární sprcha je rovněž velice oblíbena u uživatelů, kteří nemají na svých zahradách bazén. Sprcha tedy slouží nejen jako venkovní sprcha k osvěžení a omytí během horkých letních měsíců, ale rovněž jako zcela bezplatný a ekologický zdroj teplé vody.

·         Na trhu jsou dostupné například přenosné solární sprchy typu Basic. Jedná se o plastovou solární sprchu se zásobníkem, který má objem čtrnáct litrů. Samotná voda je ohřívána v akumulačním zásobníku, čili těle solární sprchy za pomoci slunečního záření. Napojení solární sprchy na vodovodní řád je velice snadné, sprchu je totiž možná napojit běžnou zahradní hadicí přes hadicovou rychlospojku. Tato zahradní sprcha se solárním ohřevem je schopna pojmout do svého zásobníku teplou užitkovou vodu až dvě stě dní v roce. Solární zahradní sprcha je rovněž vhodným doplňkem ke všem typům rodinných bazénů na zahradě. Je pohodlným, praktickým a také výhodným zdrojem teplé užitkové vody.

Mohlo by se vám líbit...