Nová koupelna na dalších dvacet let

Tak zvaná morální životnost vaší koupelny je ještě něco jiného než životnost fyzická. Co to znamená? Znamená to, že pokud si nyní vyberte nějaké kachličky, které se vám okoukají za tři roky, je to něco jiného, než když si vyberete nadčasové kachličky, které budou i po těch dvaceti letech, co vám koupelna vydrží, stále také, že minimálně nebudou urážet nebo se vám dokonce budou líbit.
květina na vaně
Přílišná extravagance
Pokud si vyberte příliš extravagantní variace či velmi výrazné barvy, může se stát, že vás taková koupelna opravdu omrzí po pár letech či dokonce po pár měsících, jako staré šaty.
Věčná klasika
Pokud však zvolíte klasické, klidné a neutrální obklady, snadno si koupelnu vyladíte doplňky, jako jsou ručníky, sklenice na kartáčky a další doplňky do koupelny, a budete mít koupelnu stále krásnou, jemnou a přizpůsobenou vašemu vkusu, i když se trendy budou měnit.
Nechcete se nudit?
To, že by musela být koupelna úplně jednobarevná a nudná tu však nikdo nechce říct. Trendy posledních let v oblasti koupelen směřují k tomu, aby se využívalo střídání barev tón v tónu, aby se volily spíše neutrální barvy a pestrost se nyní dělá tím, že se střídají právě různé formáty kachliček a odstínů. Moderní je, že se kombinují obklady velkoformátové s klasickými velikostmi obkladů a také s mozaikami, které krásné oživí prostor i bez výrazných barevných výstřelků. Pokud přeci jen potřebujete více extravagance, dají se udělat různě řezané vzory z velkoformátových kachliček.
svíčky v koupelně
Malé prostory
I malé prostory si zaslouží velkou pozornost. Určitě prospěje menší koupelně či toaletě světlá barvy, jak na dlažbu, tak na obklady. Dalším prvkem, který opticky zvětší vaši koupelnu je dobře umístěné zrcadlo. Pokud potřebujete opticky hodně projasnit a zvětšit koupelnu, využijte možnost mít zrcadla i na koupelnových skříňkách a dveřích.

Mohlo by se vám líbit...