Bez čeho se běžec neobejde

Láká tě běhání a rád bys vyběhl správnou nohou. Přemýšlíš, kolik tento sport stojí, neboť všude se tvrdí, jak je běhání levný sport. Stačí koupit lepší boty, natáhnout nějaké tepláky a vyběhnout. Ze začátku je to jistě pravda, ale pokud tě běh chytne za srdce, budeš si pořizovat víc věcí. V článku si představíme některé produkty, bez kterých se běžec neobejde, anebo si je aspoň po čase koupí, protože mu zpříjemní běhání.
 

Boty

Pokud vám záleží na nohách a nechcete si je odrovnat, pak zainvestujte. Existují specializované prodejny, kde vám změří techniku došlapu a doporučí botu přímo vám na míru, případně přidají i sportovní vložky. Jedna z prodejen se nachází na ulici Milady Horákové v Brně – Triexpert.
 

Kvalitní funkční oblečení

Běhat se dá téměř ve všem, ale přiznejme si, že bavlněné triko není zrovna to pravé ořechové. Zkuste se poohlédnout po funkčním oblečení na sport. Nemusíte to být zrovna Nike ani Adidas. V Lídlu, H&M nebo Tchibu se objevují kolekce sportovního prádla a musíme říci, že kvalita není vůbec špatná.
 

Kapsička na mobil

Každý si po čase zatouží změřit, kolik uběhl, vypotil, jakou rychlostí běžel. Existuje celá řada mobilních aplikací. Kam ale mobil umístit? Zde vám pomůžou speciální kapsičky, které se suchým zipem umístí na ruku. Máte tak díky průhlednému obalu perfektní přehled o vašem tréninku.
 

Čelovka

Obzvlášť na podzim a v zimě zjistíte, že není čas vyběhnout dříve než večer nebo brzo po ránu, kdy je venku ještě tma. Pokud raději běháte přírodou než osvětlenými ulicemi města, budete potřebovat čelovku, která vám posvítí na cestu.
 
A tím to nekončí. Po čase možná zatoužíte i po:
•   kompresních návlecích či podkolenkách pro regeneraci lýtek,
•   hrudním pásu s hodinkami na měření vaše tepu a dalších hodnot při běhání,
•   doplňcích výživy pro rychlejší regeneraci svalů.
 
Běhání je sice levnější ze sportů, ale ani tento sport není zadarmo.

Mohlo by se vám líbit...