Chraňte svůj bazén ze všech stran

Ačkoliv je k tomu určen, je zřejmé, že voda je pro bazén velkou zátěží. Je tedy zapotřebí dno chránit před mechanickým poškozením.
§ Pokud bychom bazén instalovali na hrubé podlaží, pak by nastaly dva zásadní problémy.
1) Dno bazénu se se dříve či později poškodilo.
2) Koupání by ztratilo svůj komfort.
– Leda, že bychom stále jen plavali a nikdy nestoupli na pevnou zem.
Je tedy zapotřebí dno našeho venkovního koupaliště chránit před poškozením. Jako mezičlánek mezi terénem a bazénem se hojně využívá speciální plachta. Tento produkt, který je také známý pod označením geotextilie pod bazén, je vyrobena z hustě tkaného materiálu, který je velice odolný proti protržení. Zabraňuje také nežádoucímu prorůstání vegetace, jejíž kořeny by mohly poškodit spodní část bazénu.
§ K dokonalému výsledku je zapotřebí pokládat geotextilní podložku vždy na vrstvu, kterou tvoří prosátá zemina nebo velmi jemný písek.
§ Nesmí pochopitelně obsahovat kamínky a ostré předměty.
bazén a sluneční brýle

Výrobci neponechávají nic náhodě

Kromě ochranné plachty, která má za úkol izolovat naše koupaliště od vlivů ze země, je vhodné pořídit si také plachtu, která bude ochranou i před vlivy z blízkého okolí a seshora. Výběr je skutečně široký.
– Můžete bazénovou vodu ochránit v době, kdy se právě nekoupete a také váš bazén přikrýt po ukončení koupací sezóny a následném zazimování.
Výborným nápadem je takzvaná solární plachta.
§ Ta má hned tři funkce.
1) Ochrání váš bazén před nečistotami, které neustále poletují kolem.
2) Zabrání odpařování vody v době, kdy není bazén využíván.
3) Zajistí ohřev vody pomocí sluneční energie.
po kotníky ve vodě
Plachty různého druhu a využití jsou prostě nepostradatelné. Pomohou nám v péči o naše zahradní koupaliště. Ušetří nám finanční prostředky, které bychom museli vynaložit na chemické ošetření. Přispívají zcela zdarma k ohřevu vody.

Mohlo by se vám líbit...