Ne vše je ve stavebnictví snadné


To, co zaznělo o stavebních firmách v perexu, tedy že tyto posílají své zaměstnance na jednotlivá nejednou i široko daleko roztroušená staveniště, aby tam tito pracovali, je tím, čeho si všimne i každý z laiků už na první pohled. A je to notně zjednodušený pohled. Ti, kdo mají s podobnými firmami více zkušeností, totiž dobře vědí, že je tady těch povinností a nezbytností o poznání více. A s tím souvisí i celá řada problémů, jež možná nezúčastněného pozorovatele ani nenapadnou.
Když jsou totiž takoví zaměstnanci roztroušeni všude možně, kde je jich jenom zapotřebí, je logické, že zejména v případě velkých firem, kde pracuje podobných lidí velké množství, je nemalý problém je uhlídat. Vždyť jak může majitel nebo šéf sedící v kanceláři vědět, kolik lidí skutečně je na každém z mnoha pracovišť přítomno a kolik z nich si nechává platit, i když se prostě rozhodlo pro ‚áčko‘? Jak má takový šéf zjistit, kolik z těch, kteří do práce dorazili, skutečně pracuje, a jak usilovně a efektivně? To je docela oříšek, že?
A ani tím ještě nejsou potíže vyčerpány. Takoví stavební dělníci jsou sice důležití, jenže se neobejdou ani bez stavební techniky. Jíž je učiněná spousta druhů, a jež je potřebná na staveništích v mnoha kusech a exemplářích. A logicky nikoliv vždy na stejném místě.
Takže se na jednotlivých stavbách nalézá technika doslova za miliony. A měla by být využívána co nejefektivněji, aby se zaplatila a přinášela podniku zisk. Ovšem jak majitel či řídící pracovníci ohlídají, jsou-li jejich stroje v provozu a dělají-li to, co dělat mají? I to je velký problém.

gps signál

Ovšem tyto problémy vlastně ve skutečnosti problémy být nemusí. A to pokud má firma Gps sledování a monitoring stavebních strojů. Tedy systém, umožňující sledovat techniku a tím vlastně i zaměstnance, ať už jsou tito na jakkoliv vzdáleném pracovišti. Tento systém vše zjistí a neprodleně informuje oprávněnou osobu, sedící kdekoliv u jakéhokoliv na internet připojeného počítače.
A to pak efektivita roste! Když šéf není na místě, ale přesto ví všechno, co se tam stane.

Mohlo by se vám líbit...