Nebankovní hypotéka bez registru – jde to opravdu i se záznamem?

Spousta klientů by ráda využívala různé formy úvěrů k tomu, aby si přilepšili a mohli pořídit vše potřebné nebo se zbavili nepříjemných dluhů či dokonce exekucí. Je zde však pořád se opakující problém mnoha klientů a tím jsou bankovní i nebankovní registry dlužníků.
Na trhu je však produkt, který si říká nebankovní hypotéka bez registru. Jak to tedy v tomto případě opravdu je? Nahlíží finanční společnosti do těchto registrů či nikoliv?
potřesení rukou a bankovka v pozadí
V první řadě je potřebné ujasnit, že jde o úvěr od nebankovních společností, z kterého finance nemusíte využít pouze na bydlení, ale na cokoliv. Účel využití peněz se tedy nedokládá, tak jak je tomu u klasické formy hypotéky určené pouze na vyřešení bydlení.
Podmínkou však zůstává, že pro získání je nutné ručení nemovitostí. Splatnost se následně nechá rovněž rozložit až na 30 let.
Pokud jde o náhled do registrů dlužníků, tak obvykle to platí především u podnikatelských úvěrů, při kterých se tolerují i nižší příjmy. V případě úvěrů pro běžné spotřebitele se do registrů nahlíží. Neznamená to však, že pokud zde máte nějaký záznam, že již nemáte šanci úvěr získat.
ruce a v pozadí bankovky
Jedná se především o to, abyste nebyli předlužení a získáním dalšího úvěru se nedostali do ještě větších potíží. Dalším důležitým kritériem je výše příjmů vašich či spoludlužníka. Pokud společnost uzná, že vaše příjmy a záznamy odpovídají tomu, že další úvěr budete schopni splácet, tak peníze získat můžete.
Vstřícnost vůči všem klientům
Často o úvěr ať už hypoteční nebo spotřebitelský žádají u nebankovních společností klienti, kteří nemají šanci v bance. Jak již bylo zmíněno, posouzení každého žadatele je individuální záležitostí a vždy záleží na výši příjmů a charakteru záznamů v registrech.
Nebankovní společnost se v tomto směru snaží vyjít vstříc třeba i konsolidací půjček či vyplacením exekucí. Avšak i tady jde o to, aby byl klient schopný splácet, protože žádná společnost netouží svého klienta dostat do ještě větších finančních potíží.

Mohlo by se vám líbit...