Nebezpečné notebooky

Kvůli předinstalované funkci v noteboocích HP si tento výrobce znepřátelil mnoho svých zákazníků. V nedávné době byla u jejich notebooku nalezena velice nebezpečná funkce, která dokáže monitorovat a zaznamenávat všechny zadané údaje pomocí klávesnice. Notebooky od výrobce HP zaznamenávají každý stisk klávesnice, takže zaznamenává jakoukoliv vaši soukromou komunikace, což narušuje vaše osobní soukromí, ale také dokáže zaznamenávat jakékoliv zadané přihlašovací údaje, a to včetně hesla například do vašeho internetového bankovnictví.
počítač a sešit
Na tuto chybu náhodou přišel počítačový odborník Michael Myng, který se hrabal v programu pro touchpad notebooku HP a snažil se upravit podsvícení. Při tomto zjistil jednu důležitou věc a ihned kontaktoval výrobce o této chybě.
Výrobce HP vydal prohlášení, že touto chybou je postiženo asi něco okolo 460 výrobků, do kterých patří modely EliteBook, ProBook, Envy anebo Pavilion. Podle jejich vyjádření se tento záhadný kousek kódu dostal do systému notebooku při analytických pracích na notebooku, které pomáhali odstraňovat chyby v notebooku před vydáním modelu do oběhu. Tento kód tam ale neměl co dělat. Ve vyjádření také padlo, že HP nemělo k těmto informacím z monitoringu žádný přístup a že by se k těmto datům ani neměl jak dostat. Odborník, který chybu objevil upozorňuje, že oprava od HP tuto funkci z notebooku neodstraňuje, pouze ji vypíná, a tak se dá tato funkce kdykoliv znovu zapnout.
notebook na stole
Společnost HP není, která se s takovýmto problémem setkala. Téměř stejný problém vyšel na veřejnost asi před 2 lety u notebooků značky Dell, Toshiba nebo i Lenovo. Tato věc ohledně monitoringů údajů uživatelů se v online světě stává častějším a je jen otázkou, jestli to byla vážně systémová chyba, nebo pokus o zneužívání uživatelských údajů.
Na závěr mohu jen dodat pár posledních rad. Vždy před koupí nového notebooku si pečlivě projděte na internetu různé recenze a články na váš zvolený model.

Mohlo by se vám líbit...