Kde se dá vzdělávat online

V dnešní zrychlené době se neustále něco optimalizuje, zjednodušuje, vyvíjejí se nové nástroje a s nástupem internetu i platformy pro uplatnění znalostí. Aby člověk udržoval stále atraktivním pro trh práce, musí s těmito novinkami držet krok a do školy kvůli tomu hned chodit nemusí. Stačí se přihlásit na některý ze zmíněných kurzů a vysněný certifikát může být váš.
počítačová výuka
1.    Khan Academy
Khan Academy byla iniciací Salmana Khana a byla vyvinuta v Americe za cílem zdostupnit kvalitní vzdělání online komukoli a odkudkoli. Od té doby byla zavedena oficiální verze s českým překladem. Tato služba je vhodná především pro studenty středních škol jako doplňující cvičení nebo dovysvětlení a zopakování látky před testem nebo zkoušením. V poslední době se zde vyskytují i pokročilejší kurzy využitelné vysokoškoláky. Videa jsou však koncipována pro vzdělávání a přípravu Amerických studentů na přijímací zkoušky nebo AP testy.
2.    Learn2Code
Learn2Code je určena pro slovenské uživatele v reakci na nedostatek technicky vzdělaných lidí, ale vznikají zde i videa v češtině. Kurzy jsou placené, ale nabídka opravdu široká – od programování, přes online marketing, až po data science. Výhodou je, že jsou kurzy akreditované MŠVVaŠ a po jejich absolvování dostanete certifikát.
3.    Vím víc kurzy
Na této stránce placené kurzy poskytují široký záběr témat – můžete se zde naučit hrát poker nebo se dozvědět, jak se stát YouTuberem.  Pokud budete mít štěstí, naleznete zde i kurzy, které jsou poskytovány zdarma.
4.    Kurzy pro radost
Jako posledního z českých zástupců uvádím tuto stránku, kde se lze vzdělávat v oblasti osobního rozvoje nebo potěšit kreativního ducha. Na této stránce lze získat členství zdarma, v rámci, kterého máte přístup k více než 180 lekcím zdarma.
výukový program s certifikáty
5.    Coursera, Udemy
Pokud jste člověk, co zdatně ovládá anglický jazyk, rozhodně nemusí být marné prozkoumat tyto dvě stránky. Coursera má tu výhodu, že nabízí lekce zdarma, a to i v zajímavých oborech jako je IT. Ovšem certifikát zde dostanete pouze po zaplacení, obvykle se cena pohybuje kolem desítek až stovek dolarů. Můžete se ale učit od nejpřednějších odborníku z University of Michigan a mnohých dalších.

Mohlo by se vám líbit...