Perly Karibské oblasti

Karibská oblast se táhne od jihu Floridy přes Mexiko až po země, ležící na severu Jižní Ameriky. Patří do něj také všechny ostrovy, které se mezi těmito vodami nacházejí. Ty nejznámější jsou:


–       Panenské ostrovy
–       Bahamy
–       Barbados
–       Curacao
–       Dominikánská republika
–       Grenada
–       Haiti
–       Jamajka
–       Kajmanské ostrovy
–       Kuba
–       Martinik
–       Portoriko
–       Svatý Bartoloměj
–       Svatý Vincenc
–       Svatá Lucie 
1.       DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA
To je momentálně nejnavštěvovanější oblast z celého Karibiku. Nejspíš je to tím, že většina jejich služeb je velice vysoké kvality, naprostá většina jejich hotelů provozuje all inclusive. Pokud toužíte po klidné dovolené plné luxusu, rozhodně byste měli zamířit d právě sem, do jednoho z letovisek Dominikánské republiky.

Pokud totiž toužíte po nejkrásnější pláži, najdete ji tady. Několik dominikánských pláží je totiž uvedeno v seznamu světového dědictví UNESCO. Tou nejznámější je pláž Bravado, poblíž které sídlí letovisko Punta Cana. Nachází se na východním pobřeží ostrova a patří mezi ty nejluxusnější v Karibiku. Bohužel na tomhle pásu bývá až příliš mnoho turistů. Proto je nejlepší popojít dále na méně známé pláže.

2.       JAMAJKA
Pokud vás dobrodružství bere více než válení se na plážích, měli byste se podívat na Jamajku. Zdejší příroda, nádherná zeleň, množství vegetace a řeky, po kterých se můžete vydat do útrob ostrova, vám jistě přijdou k duhu. Navíc se zde nacházejí nádherné vápencové jeskyně v rezortu Montego Bay. Tou nejkrásnější je podvodní jeskyně Widowmaker.

3.       SVATÝ MARTIN
Na tomto ostrově si přijdou na své fanoušci letectví. Na mezinárodním letišti zde přistávají a zase vzlétají letadla hned několik set metrů od pláže Maho.

4.       PORTORIKO
Pokud máte nejraději magické krásy přírody, vydejte se na ostrov Portoriko, který patří Spojeným státům americkým. V noci tady totiž světélkuje pobřeží! Voda zde víří a barevně poblikává, a to podle toho, nakolik a jak ji zčeříte. Zátoka La Parguela je plná mnoha milionů bičíkovců, kteří mají na svědomí fosforeskující odlesky.

Pokud se sem vydáte v noci a domluvíte si projížďku v loďce, nebudete litovat. Záleží ale, kdy se sem vydáte – v jiné dny svítí voda zase jinak, někdy méně, někdy více – to záleží na proudu větru, ale také na vodě.
 

Mohlo by se vám líbit...