Podlaha, na kterou se můžete spolehnout

Stavíte anebo rekonstruujete dům? Jestliže jste se pustili do proměny svého bydlení od podlahy, pak právě nyní jistě intenzivně uvažujete nad tím, jaký typ podlahy zvolit.
Pokud jde o podlahy, máte na výběr celou řadu materiálů. Ty se liší nejen svým vzhledem a kvalitou, ale také životností, jakou vám nabízejí, a samozřejmě i cenou.
Právě pokud jde o cenu, tak ta při výběru mnohdy hraje prim. Je velký rozdíl mezi tím, zda svou betonovou podlahu prostě jen přikryjete levným kobercem anebo PVC, zda investujete do dražšího marmolea anebo například do dřevěné podlahy.
Nicméně když už budete sčítat náklady, neměli byste zapomínat ani na budoucnost. Například taková kvalitně udělaná dřevěná podlaha vám vydrží prakticky po celý život, naopak koberec budete muset mnohokrát vyměnit.dřevěná podlaha na pozadí.jpg
A pokud jde o různé typy materiálů, nezapomínejte ani na možná zdravotní rizika, která jsou stále častěji skloňována například s přítomností PVC v interiéru. Taková úspora na materiálu by se vám mohla v budoucnosti výrazně prodražit, tím spíše, že zdraví máme každý jen jedno.
Jestliže hledáte krásný, odolný, a přitom cenově dostupný materiál, vsaďte na dřevo.
Právě dřevěná podlaha je léty osvědčená, je zdravotně nezávadná a vždy bude krásně vypadat. Její pokládka je možná o něco dražší než v případě, kdy si zvolíte obyčejný koberec, ovšem výsledný efekt je nesrovnatelný.dřevěná podlaha, pokoj s výhledem.jpg
Navíc, pokud mluvíme o penězích, není třeba pokládat na zem hned dub anebo exotické dřeviny. Stejně tak dobře vám poslouží i běžné smrkové podlahové palubky od RH obchod, které jsou ovšem nesrovnatelně levnější.
Při výběru těch pravých palubek byste měli vždy hledět na jejich kvalitu, protože ta je zárukou dlouhé a bezproblémové životnosti vaší podlahy. Navíc, když budete vy anebo najatí řemeslníci podlahu vytvářet z palubek, které mají kvalitní drážku i pero, nemají praskliny, smolnice ani vypadavé suky, pak bude výsledek dobře vypadat a bude vám dobře sloužit po celý zbytek vašeho života.

Mohlo by se vám líbit...