Semena konopí pomáhají při mnoha onemocněních

Ve specializovaných e-shopech zakoupíte poměrně běžně technické konopí, buď v podobě semen konopí, anebo zpracované ve formě produktů, jako jsou přírodní oleje, mléka a krémy. Tato rostlina obsahuje řadu cenných látek, nejen tolik kontroverzní alkaloid THC. U technického konopí jeho obsah nepřesáhne tři desetiny procenta a lze je využít jako preventivní lék, nebo léčivo pro osoby trpící úzkostnými stavy, těžkými depresemi a neurologickým onemocněním.
Biologicky cenné látky jsou především esenciální mastné kyseliny, které si náš organismus nedokáže sám syntetizovat a musí se dodávat ve stravě, jsou to ony známé kyseliny omega-3 a omega-6. Ty jsou v této rostlině v ideálním poměru 2:5, podobně jako je tomu u vlašských ořechů.

list

Nepodceňujte léčebné účinky této rostliny

Další významnou látkou je tzv. skupina CBD, tyto organické sloučeniny již v minulosti vykázaly pozitivní účinky při léčbě revmatoidní artritidy, epilepsie, diabetu a dokonce i těžké formy RS (roztroušené sklerózy). Další účinné látky známé jako kanabinoidy se uplatní u regenerace pokožky při lupénce, po operacích na zacelení jizev, anebo při těžkých popáleninách. Účinkují ve formě antibakteriálního séra, které mírní otok při vznikajícím zánětu. Zároveň pokožku vyživují a jsou vhodné i pro léčbu akné.

sazenie

Jak si připravit konopnou mast

Kromě mléka, jež získáte rozmixováním loupaných semínek v převařené studené vodě, lze vyrobit doma i účinný krém. Budete k tomu potřebovat pleťovou vazelínu, kterou zakoupíte v lékárně. Do dvou objemových dílů vazelíny vmícháte jeden díl sušených rozmělněných nebo čerstvě na drobno nasekaných listů technického konopí. Vzniklou směs pak v nádobce vložíte do hrnce s vodou, přivedete vodu k varu a na mírném plameni ponecháte zhruba hodinu vodu vařit. Vazelínu pak necháte do druhého dne odstát při pokojové teplotě.

Mohlo by se vám líbit...