Západočeský kraj má skutečně co nabídnout

Kdo by neznal Karlovy Vary, Mariánské nebo Františkovy lázně. V podstatě se o nich hovoří jako o takzvaném západočeském lázeňském trojúhelníku. V jejich okolí se ale nenachází jen naučné stezky, léčivé prameny a historické památky. Je tady skutečně mnoho krásných a zajímavých míst, o kterých se ani moc nemluví. Objet a podívat se na všechna zajímavá místa nelze během pár výletů, dokonce ani během jedné dovolené . Na tyto místa se vyplatí vracet a poznávat je. Když se zastavíme v Karlových Varech, tak jen kousek odsud máme možnost navštívit pár velmi zajímavých měst a historických památek. Mezi jednu velmi zajímavou oblast patří město Loket.

karlovy vary

Využít se dá i cyklostezka

Z Karlových Varů do Lokte vede cyklostezka, která měří okolo 10 kilometrů. Vede skutečně krásnou přírodou, kolem skal a v podstatě se jede podél řeky. Pokud by někoho zajímala celá cyklostezka, tak prakticky pokrývá čtyři regiony – Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko, poté je délka trasy 102 kilometrů. To vypadá na trochu delší výlet. Výhodou ovšem takových tras je, že se vždy nalezne nějaké šikovné ubytování, kde si mohou cyklisté odpočinout a zase pokračovat dál. Město Loket má dokonce stejnojmenný penzion Loket, který poskytuje přístřešek nad hlavou.

socha

Udělat si zázemí je naprosto ideální

Vzhledem k místu a historickým památkám, není problém si zde vytvořit zázemí a odtud se vydávat na výlety. Tím samozřejmě poznávat tento kraj nebo alespoň jeho část. Naše republika má ukryto poměrně dost zajímavých míst, o kterých skoro nikdo neví, snad jen místní obyvatelé. Pak kromě hradu stejného jména Loket může objevit i jiné památky nebo například Svatošské skály, které jsou velmi zajímavé a především jsou chráněnou místní památkou. Přesto zde můžeme vidět rekreační horolezce, kteří se je pokouší zdolat. Skály tvoří totiž zvláštní útvary, které skutečně svým tvarem zaujmou. Stejné je to i s procházkou do Slavkovského lesa, který je chráněnou krajinnou oblastí.

Mohlo by se vám líbit...