Žonglovátka

Hledáte zajímavý koníček, který by pobavil vás i vaše okolí, nutil vás se koncentrovat a vždy by se bylo, kam dál posouvat? Tak to zkuste žonglování. Procvičí vaší pozornost, donutí se maximálně koncentrovat, zlepší vaši jemnou motoriku a věřte, že vaše budoucí exhibice pobaví vás i vaše obecenstvo.
 
Pojďme si představit “žonglovátka”, která jsou stále trendem a jejich koupí rozhodně chybu ve světě žonglování neuděláte.

 

Míčky

Každý žonglér na nich vyrostl a zůstává jim věrný i nadále. Kaskáda s míčky je prostě základ a procvičíte si na ní techniku, kterou užijete i u kuželů, kruhů, šátků, klobouků.

Ale aby to nebylo jednoduché, míčků je celá řada – různě těžké, odlišný průměr, i barvy se liší. Můžete zkusit extra soft míčky od Mr. Babache nebo jednobarevné ruské míčky či míčky od Juggle Dream, které se vyznačují metalovými odlesky.
 

Diabolo

Hlavní slávu si diabolo odbylo v letech 2002 až 2005, ale na vystoupeních žonglérů se s nimi stále setkávat budete. Opět na trhu je celá řada kotoučů a zde se opravdu vyplatí si připlatit. Pro začátečníky se doporučuje diabolo bez ložiska, aby zvládli techniku. Diabolo ale není samotné, pro trénink budete potřebovat pevný provázek, opět existuje celá řada, a vodící hůlky. Doporučujeme ty z hliníku s molitanovou rukojetí. Dřevěné se často lámou.
 

Flower stickers

Všimli jste si, že někdo má v ruce dvě hůlky a třetí s třásněmi poletuje ve vzduchu? Tak pak jste měli možnost vidět flower stickers v akci. Vyberte si design hlavní hůlky a vyrazte s nimi do ulic. Nejčastější provedení je gumové.
 
Žonglovat se dá i s tzv. poi, což jsou koule zavěšené na řetězu. Oblíbené “žonglovátko” v ohnivé show, ale s tím raději počkejte. Nejen, že špiní, smrdí, ale možnost úrazu je zde nemalá. Raději zkuste kužely a kruhy, pokud jste zvládli první level s míčky.
 
A tím výčet zábavy s žonglováním zdaleka nekončí, pokročilejší si mohou zakoupit jednokolku a zkusit žonglovat za jízdy. Ale i samotná jízda je už impozantní.

Mohlo by se vám líbit...