Jak se chránit před hrozbami internetu

1.       Používejte firewall, antimalware a antispyware
Spyware je název pro program, který otevře přístup k vašemu počítači jiným hackerům, antimalware zase chrání váš počítač před škodlivým softwarem, který může jakkoliv poškodit váš počítač – nejrůznější viry, trojské koně. Firewall chrání váš počítač před útoky skrze internet a kontroluje jakékoliv data, která k vám přijdou ze sítě. Tyto programy je nezbytné udržovat neustále aktualizované, a to proto, aby byl schopen rozpoznat i nejnovější hrozby na internetu.
příprava oslavy
2.       Nenavštěvujte podezřelé weby
Jakákoliv webová stránka může obsahovat nebezpečnou část kódu, která může obsahovat virus a ohrozit tak váš počítač. Proto nenavštěvujte nebezpečné stránky, které se vám zdají nebezpečné a neklikejte na různé reklamy o zázračné výhře.

3.       E-mail
Velmi nebezpečnou věcí je otevírání e-mailů od lidí, které neznáte a otevírat jejich přílohy. Tyto přílohy často obsahují trojského koně, který vám po otevření přílohy často infikuje celý počítač. Tyto e-maily bývají zvlášť nebezpečné, pokud se jedno o zprávy s podezřelou češtinu nebo o e-maily v jiném jazyce.
hackování
4.       Neznáme programy
Nejdřív si vždy zkontrolujte, jaké programy a aplikace si stahujete a instalujete na svůj počítač nebo na váš chytrý telefon. Před instalací aplikace si ověřte jeho výrobce a zda není tato aplikace na internetu uvedena jako nebezpečná. Instalujte aplikace pouze z internetových obchodů či ze stránek výrobců.

5.       Přihlašovací údaje
Vždy než se přihlásíte například na sociální síť nebo do internetového bankovnictví ujistěte se, že údaje zadáváte na správnou stránku a ne na žádnou podvodnou. Dávejte si pozor, jestli stránka používá šifrovaný HTTPS protokol.

6.       USB flashky
Dávejte si velký pozor na cizí zavirované USB disky. Majitel disku nemusí ani o zavirovaném uložišti vědět a takto si nevědomě do počítače zanesete kterékoliv viry. Před používáním USB disku ho vždy zkontrolujte antivirovým programem.

Mohlo by se vám líbit...