On-line seznamky

Vzpomínáte si na doják s Meg Ryan a Tomem Hanksem Láska přes internet? Dva lidé, kteří v se v běžném životě nemohou vystát si k sobě naleznou cestu prostřednictvím internetu. Film, který koncem dvacátého století naznačil nový fenomén, který jehož největší boom měl teprve přijít. A totiž seznamování prostřednictvím internetu.

On-line seznamky jsou využívány lidmi všech věkových skupin, sexuální orientace, i zájmových skupin. Existuje celá řada on-line seznamek. Některé jsou běžně k dispozici zdarma, za některé si připlatíte i slušné peníze.

Dalo by se říci, že seznamky v podstatě fungují podobně jako třeba dříve seznamování přes inzerát. Ovšem zatímco za seznamování přes inzerát se lidé spíše styděli, on-line seznamování vnímají jakoběžnou součást života a nijak se netají tím, kde se seznámili se svým osudovým partnerem nebo partnerkou. Tento způsob seznamování lidé využívají stále častěji. Lidé jsou velmi vytíženi pracovně na to, aby měli ještě čas věnovat se bujnému společenskému životu, který ovšem zároveň přináší příležitosti k seznámení. Někteří lidé zase mohou zažívat společenskou izolaci a běžným způsobem se nejsou schopni seznámit. Může se to týkat například lidí s hendikepem.

Mnoho mužů zkouší on-line seznamky jednoduše proto, že i když žijí bohatým společenským životem, jsou si vědomi toho, že na diskotéce nebo v baru partnerku vhodnou pro život nenajdou a platí to i obráceně.

Jaké jsou pozitiva tohoto seznamování?

1.      Je to pohodlné a důstojné. Nemusíte vyrážet na lov partnera do společnosti.
2.      Srovnané požadavky. Lidé, kteří využívají tento způsob mají své jasné požadavky, které obvykle jasně a srozumitelně prezentují v samém úvodu, takže tím lze předejít tomu, aby se setkali dva naprosto nevhodní lidé.
3.      Větší intimita. On-line seznamka umožňuje, aby lidé nějakou dobu fungovali prostřednictvím psaného projevu. Když si s někým píšete, obvykle býváte mnohem upřímnější a odhalíte mnohem více ze svého nitra a mnohem lépe se poznáte.
 
Pokud máte z tohoto způsobu seznamování obavy, možná Vás povzbudívýsledek výzkumu, podle kterého lidé, kteří se seznámili přes internet mají mnohem stabilnější a pevnější vztahy, než ti, kteří se seznámili spontánním způsobem.

Mohlo by se vám líbit...