Výběr zvířete ze zverimexu

Před samotnou koupí je potřeba zvážit, jaký je vůbec váš finanční stav a v neposlední řadě také časové možnosti. Je totiž třeba, abyste se novému zvířátku věnovali. Nejčastěji jsou zvířata ze zverimexu pořizována malým dětem. Jedná se určitě o skvělý start pro chovatelskou dráhu. Je ale potřeba vzít v potaz, kolik je dítěti let a jestli by bylo schopné se o chlupatého mazlíčka postarat. Buďte tedy soudnými rodiči. Savci, kteří jsou drobní, se často rychle rozmnožují, takže by se z vašeho domu nebo bytu mohla časem stát i chovatelská stanice, což asi úplně nechcete.

had na kameni

Pro dítko je vhodné takové morče nebo činčila. Morče je takovým poddajným zvířetem, které je velmi živé. Hodí se k dětem, protože jeho chov je nenáročný a kromě toho se jedná o přátelské zvíře.

Taková činčila také není špatnou volbou. Dá se totiž velmi rychle ochočit a kromě toho se jedná o milého společníka.

Nenáročným společníkem je také králík. Dá se snadno vychovat. Jsou navíc čistotní a je možné je naučit chodit na záchod na jedno místo. Je ale potřeba, aby měli nějakou tu veterinární péči.
dvě myši

Při pozorování zvířete je třeba, abyste se zaměřili na jejich obydlí. Potřebují být v čistém a také s čistou podestýlkou. Důležité je také jídlo a voda. Je třeba, aby měli všeho dostatek. Vhodná musí být také teplota, která by měla být tak akorát.

Jednotlivé orgány, jako jsou oči, uši či čumáček, by měly být čisté, jasné a bez výtoku. Důležitá je také váha. Je třeba dávat si pozor na vyhublá zvířata.

Podmínky, ze kterých zvíře pochází, jsou také nesmírně důležité. Bez ohledu na to, jak dlouho už se ve zverimexu nachází. Je třeba, aby vykazovalo zdraví a dobrou kondici.

Pamatujte si, že nikdy byste neměli kupovat zvíře, u kterého si nejste jisti, zda je v pořádku.

V dnešní době nemusíte zvíře pořizovat pouze ve zverimexu. Existují chovné stanice, kde se dá nějaký ten mazlíček také zakoupit.

Mohlo by se vám líbit...