Výroba dekorací

Svícen
Svícen má již velice dalekou historii a byl velice oblíbený i u našich předků. Ti ho používali i jako zdroj světla, protože ještě neexistovala třeba elektřina. Ovšem i dnes při výpadku proudu může být velice užitečným zdrojem světla. Ale jeho dnešní největší využití je dekorativní. Přeci jen je to nádherný prvek, jenž ještě vydává zajímavý efekt. Můžeme si vyrobit spoustu druhů a typů. Ten vůbec nejzákladnější zhotovíte z domácích potřeb. Bude Vám stačit obyčejná sklenice třeba od marmelády či okurek. Do ní stačí dát svíčku. Celá se dá různými dekorativními prvky různě nazdobit. A k tomu nám pomůže speciální lepící páska, protože velice dobře přilepí třeba papírovou krajku.

čajová svíčka.jpg

Věnec
Byl používán už v jižní Evropě a také svůj symbolický význam. Jeho základ tvoří základní holý věnec. Samozřejmě, že lze vyrobit i doma, ale mnohem jednoduší je koupit již svázaný slaměný, protože vydrží spoustu let, a navíc není tak drahý. Výzdobu je nejlepší vždy přizpůsobit ročnímu období, protože rostliny jsou snadno sehnány v přírodě. Lze spolu sladit spousta druhů květů. Například není problém zakomponovat slunečnicové květy a šípky. Zde se tvořivosti a nápadům meze rozhodně nekladou. Pro pevné upevnění lze použít třeba tavnou pistoli a pro pevné přilepení na konečné místo pásku s tkaninou .

lepící páska.png


Skleněné dekorace
Zde si můžou pohrát i děti a vyzdobit si svou vlastní sklenici. Můžete použít jakékoliv nejlépe průhledné skleněné nádobí. Samotný stylů výzdoby je velká spousta. Asi tím nejzákladnějším je zdobení barevnými papíry. Koupíte si oblíbené barvy barevných papírů a ty potom jen vystřihnete a lepíte. Více pracné je malování. Zde vyberte barvu, jenž bude na skle držet. Pěkné je si namalovat na vázu na květiny motivy květů či rostlin.

Mohlo by se vám líbit...