Chatu, chalupu nebo mobilní dřevostavbu?

Pakliže toužíte po vlastním rekreačním objektu, měli byste věnovat pozornost možnosti pořídit si mobilní dřevostavbu.

Jedná se o mobilní dům, který je ideální pro rekreační účely. Můžete jej užívat jak sezónně, tak i celoročně.

A důležité je to, že ho v každém případě získáte za opravdu bezkonkurenční cenu, na jakou nikde jinde nenarazíte. Sezónní domek můžete mít již od několika stovek tisíc, a ten dokonale zateplený třeba za milión. Záleží jen na vás samotných, jak budete nároční, a o jaký vzhled, provedení a vnitřní vybavení budete mít zájem.
otevřené bílé dveře, obloha

Pro mobilheimy je typické, že postrádají pevné základy spojené se zemí. Stavba nevzniká na místě, nýbrž v areálu výrobce, který ji následně dopraví, kam si vy sami budete přát, a to klidně i na lesní palouk anebo za plot v zahrádkářské osadě.
klíče s přívěskem medvídka

S pohyblivostí takového domku jsou spojeny ještě dvě věci:

Za prvé, pokud se někdy v budoucnu rozhodnete přestěhovat, můžete vzít své bydlení s sebou, budete k tomu potřebovat jen speciální vozidlo. A to je opravdu velmi praktické.

Za druhé, můžete jej postavit, kam se vám zlíbí, neboť pro jeho umístění nepotřebujete žádné stavební povolení. Avšak když se naopak rozhodnete pro jeho kolaudaci, můžete získat číslo popisné, a to bez většího úsilí, neboť domy jsou stavěny v souladu se stavebním zákonem.

Jak je tedy vidět, jedná se o jedinečnou příležitost, jak si snadno, rychle, a také za přijatelnou cenu zajistit dostupné bydlení!

Cena takového bydlení je opravdu zanedbatelná. Nevyjde vás na víc, než na několik stovek tisíc korun. A to jsou peníze, které jsou pro většinu lidí mnohem lépe dostupné, než běžná hypotéka, která navíc přináší riziko, že o majetek přijdete. Na takový dům si člověk dokáže našetřit buď svépomocí, anebo s pomocí malého úvěru. Ba co víc, pozemek, na kterém bude stavba stát, dokonce nemusí být váš, můžete si ho jen pronajmout.

Mohlo by se vám líbit...