Kam s ním?

Každá domácnost má mnoho předmětů, které potřebuje ke svému chodu a které je nutné někam uložit. Vyhráno mají byty s prostornými sklepy nebo komorami. Hůř jsou na tom rodiny, které bydlí v malých bytech, kde se s úložnými prostory nepočítalo. Tam si pak často kladou nerudovskou otázku Kam s ním? Jde o uložení sezonních a méně často používaných věcí.

Ale i tak se dá ledacos vyřešit vtipem a dobrým nápadem. Nejčastějším použitým řešením bývá některý z těchto nápadů:
1/ vestavěné skříně
2/ použití úložných prostor ve válendách a čalouněném nábytku
3/ podhledový strop
4/ zřízení skříněk v nikách či při stropě
Pokud máme dost prostoru na zřízení vestavěných skříní, máme půl starostí pryč. Odborné firmy nám zřídí velmi hezké a kvalitní skříně i do atypických prostorů. Vše se odvíjí od nápaditosti majitele bytu. Využít lze opravdu každý prostor, odborníci si s tím určitě poradí. Použití prostorů uvnitř válend či úložných prostor v postelích nebo sedacím nábytku je také dobrá volba. Dnes je na trhu dost takových kusů nábytku, které toto splňují. Sem lze ukládat ložní potřeby jako peřiny, polštáře nebo další věci, které nemusíme mít pořád u ruky. Horší je to s předměty sezonními, jako je slunečník, vodní lehátka, vybavení na lyže či brusle nebo jiný sport.

Všechny tyto předměty zaberou velké množství místa, je však nutné je někam uložit. V bytech s vysokými stropy si můžeme dovolit vybudovat dvojitý strop. Snížením podhledu získáme prostor, který můžeme vyplnit právě takovými předměty. Zde též doporučujeme využít služeb odborné firmy, protože ne každý kutil toto zvládne, zejména budeme – li snížený strop zatěžovat určitou váhou.

Nicméně jde o velmi elegantní řešení pro váš byt. Kdo nechce nebo nemůže ponižovat stropy, může si ke stropu ve vhodných místech nainstalovat skříňky, které přisedají ke stropní ploše a nebudou ubírat na prostoru bytu, a přesto poslouží jako úložiště předmětů a vybavení, které nemusíme mít při ruce. Opravdu záleží na vás, jak vše dokážete vymyslet a zorganizovat. A budete se sami divit, kam všude se dají věci uložit tak, aby nenarušovaly vzhled bytu a aby neubíraly váš životní prostor. Přejeme hodně štěstí v realizaci.
 

Mohlo by se vám líbit...