Testery bazénové vody mějte vždy po ruce

Udržet vodu v bazénu v tom nejlepším stavu není zdaleka hračka. Tím spíše, pokud člověk s péčí o vlastní bazén teprve začíná. Pokud ho máte na zahradě a nikoli v domě, pak se do vody v nádrži dostane znečištění jedna dvě. Víte, jak ho dostat ven?
Jisté je, že při péči o bazénovou vodu se žádný majitel nádrže ke koupání neobejde bez pořádné dávky bazénové chemie, ať se mu to líbí anebo ne. Nežádoucí mikroorganismy v okolí jako jsou bakterie, řasy a sinice, neustále čekají na ten pravý okamžik, kdy bude voda nechráněná desinfekcí, aby se v ní mohly rozmnožit. Něco takového jim ovšem nesmíte dovolit, protože by vás to stálo další námahu a peníze navíc. Právě proto je potřeba neustále sledovat parametry jakosti bazénové vody, a jakmile zjistíte, že něco není v pořádku tak, jak by mělo být, je ten nejvyšší čas to změnit.

bazének

S pomocí testerů bazénové vody je potřeba pravidelně sledovat nejen hodnoty pH, ale také koncentraci aktivní látky, bez ohledu na to, zda k desinfekci vody využíváte chlór, kyslík anebo bróm. Každé oxidační činidlo má na trhu také svůj odpovídající tester, kterým byste měli sledovat kvalitu vody v koupací sezóně zhruba v intervalu sedmi až čtrnácti dnů. Ovšem pokud se vám bude zdát, že něco nehraje, tak neváhejte a okamžitě vše prověřte.

nohy v bazénu

Ke změně parametrů vody stačí mnohdy málo. Může to být jeden horký letní den s opravdu vysokými teplotami, kdy se ve vodě intenzivně koupete, ale roli může hrát i dopuštění vody v nádrži čerstvou, třeba podzemní vodou.
Nicméně stejně tak jako pravidelné sledování stavu vody, tak ani náprava nevhodných parametrů vám nedá příliš mnoho práce. Pokud jde o špatné hodnoty oxidačního činidla, můžete do vody přilít další desinfekci. Pakliže se jedná o nevhodné hodnoty pH, můžete pH upravit s pomocí speciálních přípravků pH plus či pH mínus.

Mohlo by se vám líbit...